Mobilne Centrum Edukacyjne

Mobilne Centrum Edukacyjne


Warsztaty skierowane są do osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób można wykorzystać najnowsze technologie informacyjno-komunikacyjne w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W Mobilnym Centrum Edukacyjnym zaprezentujemy aplikacje, narzędzia oraz roboty edukacyjne uatrakcyjniające proces nauczania i terapii uczniów. W trakcie trwania sesji zostaną przeprowadzone trzy krótkie warsztaty TIK, podczas których uczestnicy doświadczą, jak nowoczesne technologie mogą wspomóc nauczyciela w wyjaśnianiu treści edukacyjnych uczniom, ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej czy usprawnianiu manualnym dzieci.

Stanowisko robotyczne

Na tym stanowisku odwiedzający wypróbują najnowsze roboty edukacyjne – KUBO Robotics. Roboty KUBO dają nauczycielom możliwość uczenia podstaw programowania bez konieczności użycia komputera czy tabletu. Język programowania KUBO jest intuicyjny i pozwala na prowadzenie pracy indywidualnej, grupowej, a także pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Za pomocą kolorowych puzzli uczniowie programują zadania wykonywane przez robota, który porusza się “czytając” zaprogramowana trasę.

Stanowisko z kostkami iMO-Learn

Dzięki nowoczesnym kostkom iMO-Learn nauczyciele doświadczą jak można nauczać w rewolucyjny i dynamiczny sposób. Dzięki technologii iMO-Learn każda klasa może z łatwością zostać przekształcona w interaktywne środowisko nauczania, gdzie nauka odbywa się w ruchu. Uczniowie poruszają, uderzają albo potrząsają kostkami iMO-Learn aby odpowiedzieć na pytania, a wyniki udzielanych odpowiedzi wyświetlane są w czasie rzeczywistym na ekranie oraz na kostkach. Kostki iMO-Learn wykorzystywane są w różnych dziedzinach nauczania: w matematyce, lingwistyce, ćwiczeniach równowagi czy łamigłówkach.

Stanowisko z aplikacjami

W trakcie trwania sesji nauczyciele poznają dwie aplikacje, które będą mogli po powrocie do szkoły wykorzystać w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Nauczyciele zapoznają się z narzędziami umożliwiającymi tworzenie interaktywnych map myśli, które w ciekawy sposób wspierają naukę, zapamiętywanie, gromadzenie oraz przechowywanie informacji. Poznają również aplikację Przyjazne Linie stanowiącą część zestawu edukacyjnego Przyjazne Aplikacje, który został stworzony przez studentów Politechniki Gdańskiej oraz Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Przyjazne Linie wspomagają rozwój motoryki małej dziecka oraz wspierają terapię behawioralną dzieci z autyzmem.