15
paź
2020
Polska
Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa i świętuj z nami Erasmus Days!
15 -17 października 2020

Dziękujemy za ten rok, do zobaczenia w 2021 roku.

Zapraszamy do lektury podsumowania IV edycji Biegu
oraz obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

O biegu

Włącz czwarty e-Bieg Erasmusa! – to hasło tegorocznej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W roku 2020 nic nie jest jednak takie, jak było wcześniej, zmienił się również charakter imprezy. e-Bieg trwać będzie od 15 do 17 października w formie rywalizacji zdalnej 4-osobowych drużyn sztafetowych.

W tych dniach przypadają w tym roku międzynarodowe obchody Erasmus Days. Jak na erasmusowego ducha przystało, nie zabraknie innowacji – pierwsze 100 zarejestrowanych sztafet otrzyma pełny, bogaty pakiet startowy: medale, koszulki biegowe, worki-plecaki i opaski sportowe.

Nieco innych charakter będzie miała też sama rywalizacja: dystans 10 km zastąpi bieg godzinny. Uczestnicy będą też mogli skorzystać ze szkoleń online z zapisu trasy i animacji wyników.

Dla pierwszych 100 placówek, które zarejestrują drużyny w Biegu Erasmusa przygotowaliśmy zestawy sportowe: spadochron oporowy, taśmy-gumy, drabinki leżące i mini płotki lekkoatletyczne. Warunkiem weryfikacji drużyny jest rejestracja swojego udziału w biegu jako wydarzenia #ErasmusDays 2020 .

Dla nauczycieli WF-u i trenerów dzieci i młodzieży, którzy przygotują i zarejestrują do e-Biegu drużyny, również przygotowaliśmy niespodzianki – pierwszych 100 osób otrzyma vouchery na kwotę 150 zł do sklepów sportowych.

Ambasadorką wydarzenia została ponownie Oktawia Nowacka, mistrzyni świata, medalistka olimpijska z Rio, mentorka. Oktawia wprowadzi Bieg Erasmusa na kolejny nowy tor, przygotowując cykl materiałów treningowych i szkoleniowych w formie multimedialnej, wzbogacony o konspekty zajęć, do wykorzystania przez nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. W części odcinków wystąpią gościnnie znani sportowcy, a całość zostanie uzupełniona o treści z obszaru przygotowania mentalnego, zdrowego trybu życia i diety (nie tylko w sporcie).

Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u fb.com/BiegErasmusa.

Udział w biegu jest w tym roku nieodpłatny. Od ubiegłorocznej edycji wspieramy jednak Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach (rok temu dzięki naszej biegowej akcji zostały zakupione sprzęty treningowe, bieżnia i wioślarz), zgłaszające się drużyny zachęcamy więc do dowolnego wsparcia podopiecznych Towarzystwa, młodych, niewidomych i niedowidzących sportowców. Na tej stronie można znaleźć potrzebne dane: www.laski.edu.pl/pl/numery-kont (w tytule przelewu wpisując: Bieg Erasmusa).

Kontakt

Aktualności

Najczęściej zadawane pytania

Organizatorzy

Patronat Honorowy

Współpracujemy

Wspieramy