15
paź
2020
Warszawa
#ErasmusDays 2020
A Ty? Co robisz z okazji #ErasmusDays?

Dziękujemy, że razem z nami świętowaliście Erasmus Days 2020!
Pomimo wyjątkowych okoliczności zorganizowaliśmy wspólnie niemalże 100 eventów więcej, niż w trakcie ubiegłorocznej edycji.

Dzięki waszemu zaangażowaniu w Polsce mieliśmy
288 zarejestrowanych wydarzeń!
a to sprawiło, że Polska znalazła się wśród
4 najbardziej aktywnych krajów.

Czym jest #ErasmusDays?

#ErasmusDays jest inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

Przez 3 dni, 15-17 października 2020 r., na terenie całego świata (!) będą organizowane spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których będzie można posłuchać (lub samemu opowiedzieć) o efektach projektów Erasmus+. Podczas tegorocznej edycji #ErasmusDays zachęcamy Was w szczególności do wykorzystania narzędzi online! Webinaria, wydarzenia na FB, akcje na Instagramie – to tylko niektóre z propozycji 🙂 !

W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum jego oddziaływania.

#ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej.

W zeszłym roku, podczas 3. edycji #ErasmusDays, odbyło się 3995 wydarzeń na terenie 53 krajów! Poprzez social media udało dotrzeć się do… prawie 40 milionów osób!

Mamy nadzieję, że z Waszą pomocą 4. edycja #ErasmusDays będzie miała jeszcze większy zasięg.

Jak dołączyć do 4. edycji #ErasmusDays?

To bardzo proste!

  1. Zaplanuj dowolne wydarzenie związane z upowszechnianiem i podsumowaniem rezultatów programu Erasmus+ w dniach 15-17 października 20120 r.. Może to być: spotkanie lub debata online, cyfrowa wystawa, wirtualna wycieczka po mieście, wspólne czytanie lub zajęcia kulinarne za pośrednictwem internetu! #ErasmusDays nie narzuca sztywnych ram. W tym roku zachęcamy wszystkich do przeniesienia aktywności do sieci!
  2. Jeśli Twój projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ właśnie trwa, nie przegap okazji i świętuj razem z nami #ErasmusDays bez względu na to, w której części świata się znajdujesz! Pokaż efekty swojej pracy i zachęć innych do działania!
  3. Zarejestruj swoje wydarzenie na: https://www.erasmusdays.eu/organize-event/
  4. Zadbaj o promocję swojego wydarzenia – pobierz grafiki i wykorzystaj je w swoich social mediach i na stronach www. Pamiętaj, aby używać hashtagu – #ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland
  5. W trakcie trwanie eventu nie zapomnij robić zdjęć. Będzie to dla nas super pamiątka!
  6. Po wydarzeniu – prześlij nam zdjęcia i kilka zdań o tym, co się działo!

 

W tym roku przygotowujemy dla Was również możliwość zorganizowania #ErasmusDays na sportowo!

Weźcie udział w e-Biegu Erasmusa!

Wystarczy, że zarejestrujecie 4-osobową drużynę-sztafetę, a potem przebiegniecie godzinę w dowolnym miejscu w Polsce w dniach 15-17 października 2020 r.

Pierwsze 100 drużyn otrzyma pakiety startowe (bluzy i gadżety biegowe, numery startowe, medale). A pierwsze 100 szkół, które zgłoszą swoje drużyny, dostaną dodatkowo zestawy do ćwiczeń.

Już dziś możecie przygotowywać się do e-Biegu – pomogą w tym filmy treningowe przygotowane przez medalistkę olimpijską w pięcioboju, mistrzynię świata Oktawię Nowacką.

Kontakt

Daria Bielicka

email: dbielicka@frse.org.pl

tel: 22 46 31 577