EuroPeers Polska

Sieć EuroPeers

Krajową sieć EuroPeers tworzą młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w projektach programu Młodzież Erasmus+ Młodzież i chcą dzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami poprzez różnego rodzaju aktywne działania. Zależy nam, żeby udział w projektach międzynarodowych stał się nie tylko ciekawym rozwiązaniem edukacyjnym, ale też trendem, który wspólnie z Wami będziemy rozwijać. To od Was zależy jaki rodzaj działania wybierzecie – spotkania z młodzieżą, a może działalność w social mediach. Wolicie pracować lokalnie w swoim środowisku – świetnie, macie aktywnych followersów na Instagramie – jeszcze lepiej.

Europejska sieć EuroPeers obejmująca sieci narodowe z różnych krajów jest aktualnie w procesie dynamicznego rozwoju. Ideę i strukturę czerpie przede wszystkimz wieloletniego doświadczenia niemieckiej sieci EuroPeers, która od 2005 roku przeszkoliła około 500 osób, które następnie w ramach sieci zrealizowały ponad 700 działań (www.europeers.de).

Zasady współpracy krajowej sieci EuroPeers

Członkostwo w sieci nadawane jest na okres 2 lat. Po ogłoszeniu wyników zorganizowane zostanie kick-off meeting podczas którego opracowana zostanie wspólna koncepcja oraz plan pracy sieci.

Krajowa sieć EuroPeers będzie się stopniowo rozwijała – w ciągu najbliższych lat będą do niej dołączać osoby, które wezmą udział w międzynarodowym szkoleniu EuroPeers.

Kontakt

Michał Dereń

Wymiany Młodzieży

email: mderen@frse.org.pl

tel: 22 46 31 188

Agnieszka Ucińska

Wymiany Młodzieży

email: aucinska@frse.org.pl

tel: +48 797 011 636