Opis wydarzenia
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ w Polsce, we współpracy z Zespołem Bolońskim KRASP i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na spotkanie, podczas którego zostanie podjęta ważna dla jakości kształcenia tematyka warsztatu dydaktycznego nauczycieli akademickich.
Ustanowiony w 2010 r. Europejski Obszar Szkolnictwa Wyższego (European Higher Education Area) stwarza osobom uczącym się, nauczycielom oraz instytucjom oferującym kształcenie duże możliwości współpracy międzynarodowej i wzajemnego czerpania z doświadczeń innych. Możliwości te oferuje m.in. program Erasmus+, który jest istotnym narzędziem realizacji strategicznych założeń uczelni w zakresie umiędzynarodowienia.
W programie Erasmus+ realizowane są projekty, które promują kształcenie zorientowane na studenta (student-centred learning) i aktywizujące metody nauczania, np. nauczanie na bazie realizacji projektu (project-based learning) czy na bazie rozwiązywania problemów badawczych (problem-based learning). Program Erasmus+ umożliwia pracownikom uczelni wyjazdy do zagranicznych ośrodków akademickich w celu prowadzenia zajęć ze studentami oraz w celach szkoleniowych. Dzięki temu nauczyciele szkół wyższych mogą podnosić swoje kompetencje dydaktyczne i wymieniać się doświadczeniami z kolegami i koleżankami z innych krajów.
Zapraszamy Państwa do dyskusji nad tym, jak uczelnie mogą systemowo wspierać rozwój dydaktyczny swoich nauczycieli, a tym samym poprawiać atrakcyjność oferty programowej i wypełniać swoją misję wobec społeczeństwa.
Cele wydarzenia
Celem konferencji jest dyskusja nad podnoszeniem jakości kształcenia w polskich szkołach wyższych poprzez inwestowanie w rozwój umiejętności dydaktycznych nauczycieli akademickich.