28
wrz
2019
AWF Warszawa
III Bieg Erasmusa+
25 okrążeń na stadionie lekkoatletycznym: 10 km emocji w 4-osobowych sztafetach

O biegu

28 września 2019 roku, na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbędzie się III edycja  charytatywnego Biegu Erasmusa+. Bieg po raz kolejny będzie rozgrywany podczas Europejskiej Nocy Sportu #BeActiveNight, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Formuła biegu: każda drużyna składa się z 4 osób. Zawodnicy pokonają 25 okrążeń, pokonując łącznie dystans 10 km. Drużyny same decydują, ile okrążeń i w jakiej kolejności pokona każdy uczestnik. Każdy z zawodników musi pokonać minimum jedno 400-metrowe okrążenie. Limit uczestników: 500 osób

Cała kwota z opłat startowych zostanie przekazana na zakup sprzętu treningowego dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, m.in. roweru typu tandem i „wioślarza”.

Bieg po raz kolejny będzie rozgrywany podczas Europejskiej Nocy Sportu #BeActiveNight, w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tego dnia, przed biegiem głównym, na tartanowej bieżni odbędą się też biegi dziecięce – w 6 kategoriach wiekowych, na różnych dystansach, od 60 do 800 metrów.  Planowane są spotkania ze znanymi sportowcami oraz liczne imprezy towarzyszące, w tym zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Do boju zagrzewać będą bębny grupy Ritmo Bloco ?.

Bieg Erasmusa+ jest również partnerem kampanii społecznej „Dni uczenia się dorosłych 2019”, czyli uczenia się przez całe życie – także poprzez sport. Więcej o akcji będzie się można dowiedzieć na stoisku FRSE w dniu zawodów.

 

Aktualności

Najczęściej zadawane pytania

Kontakt

Łukasz Smogorowski

email: lsmogorowski@frse.org.pl

Organizatorzy

Patroni honorowi

Współpracujemy

Wspieramy