20
kwi
2018
Webinarium EUROPASS: „Jak przygotować dokument Europass-Mobilność (EM) w systemie FRSE OnLine”
Data rozpoczęcia:
20 kwietnia 2018
Miejsce:
online
Kategoria wydarzenia:
Erasmus+

Opis wydarzenia

0 kwietnia o godzinie 13 odbędzie się webinarium na temat prawidłowego przygotowania dokumentów Europass-Mobilność. Webinarium skierowane jest dla beneficjentów programów VET-owych zarządzanych przez Fundację (Erasmus+ oraz POWER, sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe”). Uczestnicząc w webinarium dowiecie się Państwo m. in.  kto może otrzymać dokument, jakie są warunki jego otrzymania, jakie są korzyści jego posiadania oraz jak prawidłowo go przygotować.

Webinarium do rodzaj internetowego seminarium, które umożliwia komunikację prowadzącego z uczestnikami. W trakcie ok. 90 minutowego webinarium przedstawimy ogólną prezentację o dokumencie, ale skupimy się przede wszystkim na tym jak prawidłowo go przygotować w systemie dokumentów online. Przewidzieliśmy również czas na pytania i odpowiedzi oraz komunikację za pomocą interaktywnego chatu.

Europass-Mobilność jest jednym z pięciu dokumentów wchodzących w skład Portfolio Europass, które z założenia mają pomóc lepiej zaprezentować się na rynku pracy i edukacji. Jest to dokument przeznaczony przede wszystkim dla osób, które w atrakcyjny sposób chcą przedstawić  kwalifikacje i umiejętności, zdobyte podczas nauki, praktyk, szkoleń czy staży zagranicznych. Dokument jest bezpłatny, rekomendowany przez Komisję Europejską oraz dostępny w większości języków UE. Ponadto jest szczególnie zalecany dla uczestników mobilności realizowanych w ramach wspólnotowych programów edukacyjnych, tj. Erasmus+. Za jego prawidłowe wypełnienie odpowiada instytucja wysyłająca, która ustala jego treść w porozumieniu z parterem zagranicznym. Dodatkowo Krajowe Centrum Europass w Polsce zatwierdza dokumenty Europass-Mobilność w przypadku pozytywnej weryfikacji i tym samym gwarantuje ich odpowiednią jakość. Dzięki temu wszyscy Ci, którzy są posiadaczami Europass-Mobilność realnie zwiększają swoje szanse na każdym etapie kariery.

 

Cele wydarzenia

Uczestnicząc w webinarium dowiecie się Państwo m. in. kto może otrzymać dokument, jakie są warunki jego otrzymania, jakie są korzyści jego posiadania oraz jak prawidłowo go przygotować.

Koordynatorzy wydarzenia

Erasmus+: Kształcenie i szkolenia zawodowe (dawniej Leonardo da Vinci)

email: vet@erasmusplus.org.pl

Zobacz nadchodzące wydarzenia