Opis wydarzenia
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ wraz z partnerami: Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Zielona Góra, zaprasza Państwa na jednodniowe szkolenie dotyczące zasad wnioskowania o dofinansowanie w ramach programu Erasmus+: projekty mobilności sektora Młodzież (Akcja 1. Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą) oraz sektora Edukacja Szkolna (Akcja 1. Mobilność kadry edukacji szkolnej).
Zachęcamy Państwa do skorzystania z możliwości poznania programu, ale również z okazji do skonsultowania swoich pomysłów z pracownikami Narodowej Agencji .
Najbliższy terminy składania wniosków:
- Sektor Młodzież: 1 luty 2018 r.
- Sektor Edukacja szkolna: 1 luty 2018 r.
Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie:
a) sektor Młodzież:
Organizacje uprawnione do składania wniosków w Polsce muszą być ustanowione w Polsce i posiadać osobowość prawną:
- Organizacje non-profit: stowarzyszenia, fundacje. Krajowe, regionalne i europejskie młodzieżowe organizacje pozarządowe
- Przedsiębiorstwa społeczne
- Organy publiczne na szczeblu lokalnym, regionalnym lub krajowym
- Grupa młodych osób zaangażowanych w pracę z młodzieżą, lecz niekonieczne w ramach organizacji młodzieżowych (tj. grupa nieformalna – w przypadku polskim – grupy te muszą być reprezentowane przez organizację wspierającą posiadającą osobowość prawną)
- Europejskie ugrupowania współpracy terytorialnej
- Stowarzyszenia regionów
- Organizacje komercyjne aktywnie działające w ramach społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw
- Wnioski składać mogą organizacje lub grupy ustanowione w Kraju Programu (organizacje z Krajów Partnerskich mogą być tylko partnerami).
- Organizacja składającą wniosek aplikuje o koszty dla wszystkich uczestników.
b) sektor Edukacja szkolna:
Uprawnionymi do wnioskowania podmiotami są:
przedszkola, szkoły, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze oraz młodzieżowe ośrodki socjoterapii, pod warunkiem, że w ich skład wchodzi szkoła. A także ośrodki rewalidacyjno -wychowawcze umożliwiające dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna, realizację obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
Cele wydarzenia
Głównym celem spotkania będzie przybliżenie Państwu zasad programu Erasmus+/ zasad wnioskowania o dofinansowanie w ww. akcjach oraz konsultacja ewentualnych pomysłów na projekty, które Państwo posiadacie.