25
lut
2019
„Posłuchaj, podziel się, zainspiruj” – seminarium wymiany dobrych praktyk i dzielenia się rezultatami[...]
Data rozpoczęcia:
25 lutego 2019
Miejsce:
Hotel Mercure | Warszawa Centrum, Złota 48/54
Kategoria wydarzenia:
Szkolnictwo Wyższe

Opis wydarzenia

Dzięki Programowi Erasmus+ w ostatnich 5 latach polskie instytucje otrzymały dofinansowanie na realizację ok. 227 projektów międzynarodowych typu Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego. 67 z tych projektów jest koordynowanych przez polskie organizacje, a w ok. 160 projektach polskie instytucje występują jako partnerzy( koordynatorami są instytucje z zagranicy).

Seminarium „Posłuchaj, podziel się, zainspiruj” to wyjątkowe wydarzenie, które stwarza przestrzeń do wymiany dobrych praktyk i dzielenia się rezultatami projektów. Jest przeznaczone dla osób realizujących strategiczne projekty partnerskie, a także dla tych, którzy chcieliby ubiegać się o takie projekty w przyszłości.

Cele wydarzenia

Cele seminarium „Posłuchaj, podziel się, zainspiruj”

Seminarium:

  • umożliwi upowszechnianie rezultatów projektów typu Partnerstwa strategiczne w sektorze szkolnictwa wyższego,
  • zainspiruje do wykorzystywania już istniejących rezultatów,
  • zainspiruje do tworzenia nowych projektów przyczyniających się do rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce,
  • zapewni przestrzeń do wymiany dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów typu Partnerstwa strategiczne.

Program

Ideą naszego  seminarium Posłuchaj, podziel się, zainspiruj jest stworzenie przestrzeni do wymiany i podzielenia się rezultatami oraz praktycznymi doświadczeniami i wiedzą zdobytą podczas realizacji projektów Partnerstw strategicznych. Jest to wyjątkowa okazja dla osób zaangażowanych w takie projekty i tych zainteresowanych Partnerstwami strategicznymi do zdobycia nowych pomysłów i inspiracji.

Podczas sesji „Dobre praktyki i rezultaty” („Targi projektów”) kilku beneficjentów będzie równolegle prezentować rezultaty i efekty swoich projektów, każdy przy swoim stanowisku, podczas gdy inni uczestnicy będą mogli przemieszczać się między stanowiskami, słuchać, inspirować się i zadawać pytania.

W trakcie sesji „Jakość, wyzwania, rozwiązania” („Open Space”) w formie swobodnej dyskusji w grupach będą omawiane wybrane aspekty realizacji Partnerstw strategicznych: np. jak zapewnić jakość projektu, jak przezwyciężyć wyzwania związane z planowaniem i realizacją projektów, jak rozwiązywać sytuacje kryzysowe. Tematy sesji będą proponowane przez samych uczestników w formularzu rejestracji na seminarium.

Kontakt

Zespół Partnerstw strategicznych dla szkolnictwa wyższego

email: he2@erasmusplus.org.pl

tel: 22 46 31 241

Zobacz nadchodzące wydarzenia