10
cze
2019
Możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych
Data rozpoczęcia:
10 czerwca 2019
Miejsce:
EŁK
Kategoria wydarzenia:
Kształcenie i szkolenia zawodowe

Opis wydarzenia

Ciekawe prezentacje, spotkania z ekspertami narodowej agencji, możliwość konsultacji indywidualnych oraz podzielenia się doświadczeniem – to wszystko czeka na uczestników Regionalnego Dnia Informacyjnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Ełku 10 czerwca 2019.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza na Regionalny Dzień Informacyjny wszystkie szkoły,  instytucje, fundacje i stowarzyszenia zainteresowane realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych. Szczególnie zapraszamy nowych wnioskodawców, który chcieliby rozpocząć współpracę międzynarodową w ramach unijnych programów edukacyjnych. Podczas Regionalnego Dnia Informacyjnego zaprezentujemy wybrane inicjatywy i programy zarządzane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, z których może skorzystać kadra edukacji szkolnej, nauczyciele kształcenia praktycznego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz uczniowie szkół branżowych i technicznych a także młodzież i wolontariusze. Dodatkowo przedstawione zostaną międzynarodowe konkursy umiejętności zawodowych dla uczniów o nazwie Euroskills (https://worldskillseurope.org/euroskills/ ) oraz Worldskills (https://worldskills.org/ ), jako przykłady promowania kształcenia zawodowego, pasji, talentów i rozwoju umiejętności zawodowych.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość rozmowy z ekspertami z Narodowej Agencji, którzy będą odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące zasad składania wniosków i ubiegania się o dofinansowanie.

W trakcie konferencji odbędzie się sesja EDUINSPIRACJE, podczas której uczestnicy będą mogli poznać interesujące projekty realizowane przez beneficjentów z Ełku, wymienić się doświadczeniami i zdobyć inspirację dla swoich działań.

Ponadto dla przyszłych i obecnych beneficjentów dostępny będzie Punkt Informacyjny, w którym można będzie uzyskać informacje na tematy związane z edukacją oraz uzyskać bezpłatne materiały, poradniki i publikacje naukowe.

Cele wydarzenia

Celem konferencji regionalnych jest dotarcie do jak największej grupy potencjalnych beneficjentów Fundacji, rozwój edukacji w Polsce na możliwie jak najwyższym poziomie przy wsparciu europejskich programów edukacyjnych w tym programu Erasmus+.

Koordynatorzy wydarzenia

Aneta Ganczko

email: aganeczko@frse.org.pl

tel: 224631176

Zobacz nadchodzące wydarzenia