24
kwi
2019
Konferencja regionalna, Jarosław | “Możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międz[...]
Data rozpoczęcia:
24 kwietnia 2019
Miejsce:
Jarosław
Kategoria wydarzenia:
Kształcenie i szkolenia zawodowe
Status rejestracji:
Zakończona

Opis wydarzenia

 


Uwaga! Zmiana terminu konferencji.

Konferencja odbędzie się 24 kwietnia 2019 roku


 

Konferencja “Możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych”

W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną możliwości rozwoju edukacji zawodowej i branżowej, z wykorzystaniem programów takich jak Erasmus+, Program Edukacja, czy PO WER “Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Dodatkowo zaprezentowane zostaną międzynarodowe konkursu Euroskills i Worldskills, jako przykłady promowania i rozwoju umiejętności zawodowych. W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk oraz odbędzie się dyskusja panelowa, w której udział wezmą beneficjenci programu Erasmus+ oraz przedstawiciele pracodawców. Głównym tematem dyskusji będzie możliwość współpracy partnerskiej pomiędzy szkołami, a pracodawcami.

Wydarzenia dodatkowe:

Spotkania z ekspertami – uczestnicy konferencji będą mogli porozmawiać z ekspertami Narodowej Agencji i skonsultować swoje pomysły.

Stoiska dobrych praktyk – beneficjenci programu zaprezentują rezultaty projektów, w tym pokaz umiejętności zawodowych oraz opowiedzą o efektywnej współpracy z pracodawcami

Mobilne Centrum Edukacji –  MCE jest przeznaczone dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. W trakcie zajęć, prowadzonych w nowoczesnej przestrzeni szkoleniowej  między innymi przez ekspertów programu Erasmus+ oraz  eTwinning, można zanurzyć się w świeci wirtualnej nauki, odkryć tajniki robotyki lub nauczyć się podstaw programowania. W Mobilnym Centrum Edukacyjnym można dowiedzieć się także, jak skorzystać z bogatej oferty programu Erasmus+ i poznać ciekawe projekty

 

Cele wydarzenia

Celem konferencji  jest promowanie programu oraz podwyższanie jakości projektów realizowanych w ramach Erasmus+ i nie tylko oraz wspieranie rozwój edukacji zawodowej w Polsce. Zadaniem konferencji jest także pozyskanie nowych wnioskodawców oraz mobilizowanie do działania maksymalną liczbę organizacji i instytucji.

Osoba kontaktowa

Zobacz nadchodzące wydarzenia