08
maj
2019
Warszawa
Tool Fair
Targi narzędzi edukacyjnych

Tool Fair to spotkanie osób pracujących z młodzieżą w ramach różnorodnych inicjatyw i projektów edukacyjnych skupionych na edukacji pozaformalnej. Wydarzenie stworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń i dyskusji, a także uczenia się.

Międzynarodowe Targi Narzędzi Edukacyjnych Tool Fair to jedno z największych wydarzeń tego rodzaju, które w całości poświęcone jest zwiększaniu jakości pracy z młodzieżą z wykorzystaniem metod edukacji pozaformalnej. Podczas organizowanych co rok targach spotykają się pracownicy organizacji pozarządowych, wolontariusze, trenerzy, facylitatorzy oraz inni specjaliści oraz entuzjaści pracy z młodzieżą. Podczas kilkudniowego spotkania dzielą się najlepszymi pomysłami na urozmaicenie swojej pracy z młodymi ludźmi, prowadząc prezentacje i warsztaty. Targi to doskonała okazja dla pracowników młodzieżowych nie tylko do odświeżenia swojego zestawu narzędzi, ale też do nawiązywania cennych kontaktów z przedstawicielami innych organizacji.

Polska edycja targów edukacyjnych Tool Fair stanowi wstęp do uczestnictwa w ich międzynarodowej edycji, które w tym roku zostaną zorganizowane w listopadzie w Rovaniemi (Finlandia). Organizacja majowego wydarzenia rozpoczyna również serię wydarzeń organizowanych w Warszawie 9 maja br. w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży (ETM). Tegoroczna edycja Tool Fair Poland wpisuje się w obchody tego jednego z największych wydarzeń międzynarodowych dedykowanych młodzieży i osobom pracującym w tym obszarze. Wydarzenia takie jak Tool Fair Poland, które towarzyszą głównym obchodom ETM, mają na celu nie tylko stworzenie okazji do wymiany wiedzy i doświadczeń pracowników młodzieżowych, ale też aktywizowanie młodzieży do działania zgodnie z motywem przewodnim ETM, który w 2019 brzmi „Demokracja i ja”.

Celem targów edukacyjnych Tool Fair Poland jest wsparcie osób pracujących z młodzieżą w:

  • wymianie doświadczeń oraz wiedzy w zakresie ich dostosowywania do panujących realiów pracy,
  • dzieleniu się wiedzą oraz krytyczną oceną polityk młodzieżowych oraz badań poświęconych pracy z młodzieżą,
  • odkrywaniu nowych oraz dzieleniu się istniejącymi pozaformalnymi metodami pracy z młodymi ludźmi,
  • promowaniu pracy z młodzieżą w kontekście lokalnym.

Zobacz, jakie przygotowliśmy warsztaty:

Kontakt

Jakub Rejniak

Mobilność osób pracujących z młodzieżą

email: jrejniak@frse.org.pl

tel: +48 505 429 490

Lia Sayadyan

Mobilność osób pracujących z młodzieżą

email: lia.sayadyan@frse.org.pl

tel: 22 46 31 431