Kształcenie i szkolenia zawodowe
JĘZYKOWA PLATFORMA DLA LOGISTYKÓW
Tytuł projektu:
Logistics Language Open Training
Akcja:
Akcja 2. Partnerstwa strategiczne
Data realizacji:
1 września 2015 – 31 sierpnia 2018
Miejsce:
Poznań

Cel projektu „Logistics Language Open Training” był prosty – poprawienie umiejętności językowych osób związanych z branżą logistyczną.

Twórcy projektu przygotowali kursy językowe (angielski, niemiecki, włoski, polski) na poziomie B2, zawierające słownictwo i zagadnienia z dziedziny logistyki, a także trzy zawodowe kursy e-learningowe. Zostały one zamieszczone na specjalnej, przyjaznej dla użytkowników platformie i wzbogacone o elementy grywalizacji (zbieranie punktów za prawidłowo rozwiązane zadania, zdobywanie kolejnych poziomów). W 2019 r. z narzędzia korzystało ponad 2 tys. użytkowników. Większość z nich włączyła się w grywalizację– 170 logistyków doszło już do najwyższego poziomu („ekspert”).

Dobór elementów platformy internetowej był zgodny z koncepcjąContent and Language Integrated Learning (CLIL), która łączy nauczanie języka obcego z merytorycznymi zagadnieniami z wybranej dziedziny. Logistycy mogą poznawać słownictwo (w czterech językach) dotyczące m.in. negocjacji, komunikacji międzykulturowej oraz zarządzania zapasami, transportem czy magazynem. W 29 warsztatach promocyjnych dotyczących platformy wzięło udział ponad 550 uczestników.

Zobacz inne Dobre Praktyki

DWUJĘZYCZNOŚĆ TAKŻE DLA UCZNIÓW [...]

Szkolenie dla technika pojazdów [...]

DEMOKRACJA TO GRA ZESPOŁOWA