Uwaga! Zmiany w ubezpieczeniu wolontariuszy w ramach Wolontariatu Europejskiego

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przekazuje ważne informacje dotyczące zmian w systemie ubezpieczeń dla wolontariuszy EVS, jakie będą miały miejsce w najbliższym czasie. Umowa z dotychczasowym ubezpieczycielem, firmą MSH International / AXA dobiega końca i wkrótce na jej miejsce zostanie podpisana nowa umowa z innym towarzystwem ubezpieczeniowym. W związku z tym, prosimy o uważne zapoznanie się z poniższymi schematami działania, dotyczącymi nadal realizowanych projektów EVS w ramach programu „Młodzież w działaniu” oraz projektów w ramach programu Erasmus+.

1. Program „Młodzież w działaniu”
Na dzień 31.12.2015 zaplanowane zostało zamknięcie programu ubezpieczeniowego dla wolontariuszy EVS, zarządzanego przez firmę MSH International / AXA. Oznacza to, że wszyscy wolontariusze wybrani do projektów EVS dofinansowanych w ramach programu „Młodzież w działaniu” muszą zostać zarejestrowani w systemie ubezpieczeniowym  nie później niż w dniu 31.12.2015. – dotyczy to także tych wolontariuszy, którzy swoje działania rozpoczną w późniejszym czasie w roku 2016.

2. Program Erasmus+ (do 31.07.2015)
Możliwość rejestrowania wolontariuszy EVS uczestniczących w projektach dofinansowanych w ramach programu Erasmus+ do programu ubezpieczeniowego zarządzanego przez firmę MSH International / AXA skończy się z upływem dnia 31.07.2015.
Zalecamy, aby organizacje realizujące projekty EVS dokonały rejestracji wszystkich zrekrutowanych wolontariuszy przed upływem tej daty, przy użyciu aktualnie obowiązującego hasła.

3. Program Erasmus+ (po 01.08.2015)
Umowa z nowym ubezpieczycielem zacznie obowiązywać w dniu 01.08.2015. Ze względu na ograniczony czas, jaki pozostał na uruchomienie nowego systemu, w pełni funkcjonalna platforma internetowa do obsługi ubezpieczenia będzie uruchamiana stopniowo w ciągu nadchodzących tygodni. Instrukcja dotycząca zapisywania wolontariuszy do nowego systemu ubezpieczeniowego zostanie przekazana organizacjom w najbliższym czasie.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z zespołem Akcji 1 Programu Erasmus+Młodzież – Wolontariat Europejski.

 

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

Ankieta dotycząca oceny modelu finansowania w programie [...]

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Ecorys, międzynarodową firmę badawczą, w imieniu Dyrekc[...]
Edukacja Szkolna

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w konkursie 2021 w A[...]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie na platformie ZOOM wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+, którzy zamierzają [...]
Edukacja Szkolna

Dni otwarte Edukacja Szkolna – Akcja 1 – online

W dniach 29 kwietnia oraz 5 maja 2021 zapraszamy na Dni Otwarte dla osób chcących złożyć wnioski w tegorocznej edycji ko[...]