Poznaj ofertę programu Erasmus+ na rok 2017

Inspirująco, merytorycznie, energicznie, a momentami nawet refleksyjnie ‒ tak właśnie będzie podczas Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego programu Erasmus+ 2017. A to wszystko za sprawą 16 sesji warsztatowych, zaangażowania wielu ekspertów i obecności uczestników, którzy co roku licznie przybywają, by dowiedzieć się więcej na temat najbardziej popularnego unijnego programu edukacyjnego.

W Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+ każdego roku uczestniczy około 1000 osób z całej Polski, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat programu Erasmus+. W styczniu 2017 r. odbędzie się już czwarta edycja tego wydarzenia. Będzie ona wyjątkowa, ponieważ zainauguruje obchody 30-lecia programu Erasmus.

Wielki sukces Erasmusa

Program umożliwiający m.in. studia na europejskich uczelniach oraz odbywanie zagranicznych staży i praktyk od trzech dekad cieszy się olbrzymią popularnością. Dziś, bez wątpienia, można stwierdzić, że odniósł ogromny sukces. Jednym z dowodów na to jest nazwa funkcjonującego od 1 stycznia 2014 r. programu Erasmus+. W biznesie marka, która się sprawdza jest promowana i na niej budowane są kolejne produkty. Dlatego też Komisja Europejska uznała, że Erasmus, który jest najbardziej rozpoznawalny, da podwaliny do budowania kolejnego programu w dziedzinie edukacji. Chodzi oczywiście o następcę, którym jest program Erasmus+. Dziś połowę budżetu tego programu obejmuje sektor Szkolnictwo wyższe. Na projekty edukacyjne realizowane w ramach unijnej inicjatywy rocznie przeznacza się w Polsce ok. 50 mln euro. Dzięki tym funduszom ok. 15 tys. polskich studentów wyjeżdża każdego roku z kraju, by studiować na zagranicznych uczelniach. Uczestnicy programu dzięki wyjazdom rozwijają liczne umiejętności. Nie tylko uczą się języków obcych, ale również rozwijają kompetencje interpersonalne, poznają nowe kultury, stają się bardziej otwarci na nowe wyzwania i pewni siebie. Erasmus+ zmienił życie już tysięcy osób i robi to do tej pory. Myśl ta zostanie rozwinięta podczas wykładu inauguracyjnego „Od Erasmusa do Erasmusa+. 30 lat programu, który zmienia życie Europejczyków”. Będzie on stanowił nie tylko okazję do podsumowań i refleksji, ale również będzie inspiracją do dalszego działania. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zachęci przyszłych beneficjentów do realizacji interesujących przedsięwzięć również w inny sposób.

Już w styczniu rusza  projekt „Erasmus+ Bus”. W ramach przedsięwzięcia eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ będą podróżowali po Polsce i przez cały 2017 r. informowali o ofercie obejmującej wszystkie sektory programu Erasmus+. Nasza inicjatywa skierowana jest do przedstawicieli wszystkich instytucji i organizacji, które są zainteresowane pozyskaniem środków z najpopularniejszego unijnego programu edukacyjnego. Szczegóły dotyczące tego, jak zaprosić mobilnych ekspertów do własnej miejscowości, zdradzimy podczas styczniowego wydarzenia.

Wiedza i inspiracja

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Ogólnopolskim Dniu Informacyjnym Programu Erasmus+ serdecznie zapraszamy 11 stycznia 2017 r. na godzinę 10.00 na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. W wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno osoby, które mają bardzo duże doświadczenie w przygotowywaniu i prowadzeniu unijnych programów edukacyjnych, jak i ci, którzy dopiero szukają pomysłu na realizację własnego przedsięwzięcia. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzonych 16 paneli, które poprowadzą eksperci z Narodowej Agencji Programu Erasmus+.

Uczestnicy spotkania poznają ofertę programu Erasmus+, zasady dotyczące wnioskowania o środki finansowe, realizacji projektów oraz ich rozliczania. Obecni eksperci chętnie posłużą radą w rozwiązywaniu ewentualnych problemów, rozwieją wątpliwości oraz zachęcą uczestników do realizacji interesujących i wartościowych przedsięwzięć. Ponadto podczas wydarzenia zostanie zaprezentowana oferta programu eTwinning oraz Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Na wszystkie panele warsztatowe obowiązuje rejestracja. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i ogromne zainteresowanie wydarzeniem prosimy o przemyślaną rejestrację. Więcej formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej: www.konferencja.frse.org.pl. Zgłoszenie można uzupełniać od dziś do wyczerpania miejsc.

[custom_button link=”http://www.konferencja.frse.org.pl/”]Zarejestruj się[/custom_button]

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

Ankieta dotycząca oceny modelu finansowania w programie [...]

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Ecorys, międzynarodową firmę badawczą, w imieniu Dyrekc[...]
Edukacja Szkolna

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w konkursie 2021 w A[...]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie na platformie ZOOM wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+, którzy zamierzają [...]
Edukacja Szkolna

Dni otwarte Edukacja Szkolna – Akcja 1 – online

W dniach 29 kwietnia oraz 5 maja 2021 zapraszamy na Dni Otwarte dla osób chcących złożyć wnioski w tegorocznej edycji ko[...]