Opublikowano poradnik Erasmus+ Edukacja szkolna dla kierownictwa szkół

Jak można wykorzystać finansowanie programu Erasmus+ do poprawy nauczania i uczenia się w mojej szkole? Jakie możliwości doskonalenia zawodowego możemy zaoferować naszym nauczycielom dzięki programowi Erasmus+? W jaki sposób program Erasmus+ może pomóc mojej szkole zyskać rozgłos i nawiązać współpracę z interesariuszami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w nowym poradniku programu Erasmus+ dla kierownictwa szkół.

Poradnik przeznaczony jest dla kierownictwa szkół (dyrektorów, kierowników zespołów, koordynatorów itp.), informując o ofercie programu Erasmus+ w dziedzinie edukacji przedszkolnej, podstawowej i średniej.

Pierwsza część poradnika przedstawia w zarysie korzyści, które może odnieść szkoła z programu Erasmus+ i przegląd oferowanych przez program możliwości, a mianowicie mobilności edukacyjnej kadry szkolnej i partnerstw strategicznych. Część ta zajmuje się również zaletami łączenia się z innymi szkołami online poprzez eTwinning.

Druga część poradnika oferuje opisane krok-po-kroku wskazówki na temat przygotowania udanego wniosku programu Erasmus+, znalezienia odpowiednich europejskich partnerów i korzystania z doświadczeń różnych szkół. W części tej znajdują się również prawdziwe przykłady projektów, mające inspirować kierownictwo szkół, pomagać w generacji pomysłów i demonstrować, czego można dokonać w programie Erasmus+.

Poradnik jest dostępny online w języku polskim (dostępny także w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim).

PDF – Praktyczny przewodnik dla dyrektorów szkół

Dalsze lektury:

 

Źródło: School Education Gateway

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

Ankieta dotycząca oceny modelu finansowania w programie [...]

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Ecorys, międzynarodową firmę badawczą, w imieniu Dyrekc[...]
Edukacja Szkolna

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w konkursie 2021 w A[...]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie na platformie ZOOM wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+, którzy zamierzają [...]
Edukacja Szkolna

Dni otwarte Edukacja Szkolna – Akcja 1 – online

W dniach 29 kwietnia oraz 5 maja 2021 zapraszamy na Dni Otwarte dla osób chcących złożyć wnioski w tegorocznej edycji ko[...]