„Mobilni dziennikarze” poszukiwani!
„Mobilni dziennikarze” to projekt Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), który ma na celu efektywne upowszechnianie rezultatów unijnych projektów edukacyjnych, w szczególności realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przedsięwzięcie skierowane jest do osób kreatywnych, otwartych, łatwo nawiązujących kontakty, interesujących się sektorem edukacji, posiadających lekkie pióro i niekonwencjonalne pomysły na ciekawe teksty.
W ciągu roku uczestnicy odwiedzą organizacje/instytucje, które realizują międzynarodowe projekty edukacyjne. Na podstawie obserwacji, wywiadów i pozyskanych informacji mobilni dziennikarze będą tworzyć reportaże, felietony, artykuły prasowe lub innego rodzaju teksty, wskazane przez FRSE. Materiały, które powstaną w ramach realizacji projektu wykorzystywane będą w publikacjach, czasopismach, internecie oraz przy wystawach organizowanych przez Fundację.
Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy zyskają doświadczenie zawodowe, nowe kompetencje i umiejętności. Ponadto, jako oficjalni współpracownicy Narodowej Agencji, Programu Erasmus+ będą mogli brać udział w szkoleniach tematycznych, spotkaniach międzynarodowych oraz wybranych wydarzeniach organizowanych przez FRSE. Za każdy zaakceptowany napisany tekst otrzymają wynagrodzenie pieniężne.
Poszukujemy
Mobilnym dziennikarzem może zostać student (preferowane kierunki: filologia polska, dziennikarstwo), każdy kto pasjonuje się pisaniem i ma doświadczenie w tej dziedzinie. Dodatkowym atutem będzie znajomość tematyki edukacyjnej.
Mobilny dziennikarz powinien:
- sprawnie tworzyć i redagować teksty:
- mieć doświadczenie w zakresie tworzenia i redagowania tekstów;
- bardzo dobrze znać język angielski;
- być rzetelny i terminowy;
- być odpowiedzialny;
- łatwo nawiązywać kontakty.
Rekrutacja
Aby zgłosić się do projektu:
- wypełnij formularz on-line;
- załącz swoje zdjęcie;
- dodaj swój autorski tekst (przykładowy artykuł na temat dowolnego projektu edukacyjnego realizowanego w Twoim otoczeniu, o objętości 1800 – 2000 znaków – wykaż się innowacyjnością i pomysłowością).
Zdjęcie oraz tekst należy zamieścić bezpośrednio w formularzu on-line.
[highlights]Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 kwietnia 2015 r.[/highlights]
Proces rekrutacji odbywa się dwuetapowo: w pierwszej fazie następuje analiza nadesłanych zgłoszeń oraz tekstów, a następnie rozmowa telefoniczna z wybranymi kandydatami.
O wynikach rekrutacji wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni w ciągu dwóch tygodni od zamknięcia naboru.
Osoby wybrane do projektu będę musiały podpisać:
- zgodę na wykorzystanie przez FRSE wizerunku w celu promocyjno – informacyjnym, w mediach elektronicznych oraz drukowanych;
- oświadczenie dotyczące zachowania tajemnicy;
- umowę o dzieło z przekazaniem praw autorskich.
Współpracując z nami, będziesz mieć możliwość:
- uczestnictwa w nowatorskim projekcie o zasięgu międzynarodowym;
- współpraca ścisłej współpracy z międzynarodową instytucją edukacyjną;
- zdobycia doświadczenia w redagowaniu artykułów;
- uczestnictwa w szkoleniach i w prestiżowych wydarzeniach.
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami projektu i warunkami rekrutacji.