Mobilne Centrum Edukacyjne ruszyło w Polskę!

Nauczanie poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii to odpowiedź na potrzeby współczesnego świata – powiedział dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek podczas inauguracji Mobilnego Centrum Edukacyjnego (MCE). Gościem honorowym wydarzenia była minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Dyrektor Fundacji podkreślił, że MCE będzie zmieniało i dostosowywało swoje wyposażenie do aktualnych potrzeb edukacyjnych, a także umożliwiało zarówno nauczanie dzieci, jak i szkolenie nauczycieli. Chodzi m.in. o zajęcia z robotyki, podstaw programowania, nauczanie języków, gry edukacyjne i rzeczywistość wirtualną.

Mobilne Centrum Edukacyjne odpowiada na potrzeby czasu. Ma promować innowacje i nowoczesną podstawę programową w nauczaniu. Tylko takimi metodami możemy dotrzeć do młodych ludzi – oceniła minister edukacji Anna Zalewska podczas wystąpienia.

MCE to naczepa szkoleniowo-dydaktyczna, która będzie odwiedzać różne zakątki Polski. Już w maju tego roku zagości w m.in. w Gdyni. Celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja, przekazanie wiedzy na temat nowoczesnych metod nauczania oraz promocja największego unijnego programu edukacyjnego Erasmus+.

Multimedialna klaso-pracownia „iLAB”, wirtualna rzeczywistość, gry 3D oraz tzw. tajemnicza wyspa, to tylko niektóre z atrakcji, na jakie mogli liczyć uczestnicy wałbrzyskiej konferencji podczas inauguracji projektu. W prowadzonych warsztatach i zajęciach zorganizowanych w mobilnej klasopracowni wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Udanina.

Wraz z inauguracją MCE 14 maja br. w Wałbrzychu odbyła się już kolejna w tym roku konferencja regionalna programu Erasmus+, której celem jest wspieranie wdrażania programu Erasmus+ oraz prezentacja dobrych praktyk. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+. Honorowy patronat nad cyklem konferencji objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Zapoznaj się z galerią zdjęć

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

Ankieta dotycząca oceny modelu finansowania w programie [...]

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Ecorys, międzynarodową firmę badawczą, w imieniu Dyrekc[...]
Edukacja Szkolna

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w konkursie 2021 w A[...]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie na platformie ZOOM wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+, którzy zamierzają [...]
Edukacja Szkolna

Dni otwarte Edukacja Szkolna – Akcja 1 – online

W dniach 29 kwietnia oraz 5 maja 2021 zapraszamy na Dni Otwarte dla osób chcących złożyć wnioski w tegorocznej edycji ko[...]