Program Erasmus+ Młodzież w odcinkach
Pracujesz z młodzieżą? Wciąż nie wiesz, o co chodzi w programie Erasmus+? Przeczytaj cykl tekstów przybliżających część programu związaną z edukacją pozaformalną i młodzieżą.
Autorzy tekstów opisali w przystępnej, publicystycznej formie te elementy nowego programu, które są kontynuacją inicjatywy „Młodzież w działaniu” (2007-2013) oraz przedstawili nowe formaty i działania. Sektor „Młodzieży” programu Erasmus+ został więc rozbity na czynniki pierwsze: opisano jego ideę i genezę, działania, które mogą uzyskać dofinansowanie oraz zasady udzielania wsparcia.
Jedną z najważniejszych zmian jest to, że w nowym programie nie jest już możliwe finansowanie działań lokalnych, takich jak dawne Inicjatywy Młodzieżowe. Projekty powinny opierać się na współpracy międzynarodowej, oddziaływającej na miejsce, w którym żyjemy czy działamy. Organizacje, instytucje i osoby pracujące z młodzieżą w czasie wolnym od nauki będą mogły realizować swoje projekty w ramach tzw. partnerstw strategicznych.
W tym roku można jeszcze dwukrotnie postarać się o zdobycie środków na zrealizowanie pomysłu: w konkursie do 30 kwietnia i do 1 października.
Teksty znajdziesz tutaj:
- ogólnie o sektorze „Młodzież”
- Wymiany młodzieżowe (Akcja 1.)
- Mobilność osób pracujących z młodzieżą (Akcja 1.)
- Wolontariat europejski (Akcja 1.)
- Strategiczne Partnerstwa (Akcja 2.)
- Rozwój Polityki Młodzieżowej (Akcja 3.)
- Finansowanie projektów Akcji 1 i Akcji 3
- Finansowanie projektów Akcji 2