Nowy numer „Europy dla Aktywnych”: Erasmus kończy 30 lat
[vc_row][vc_column][vc_column_text]Właśnie pojawił się nowy numer naszego kwartalnika “Europa dla Aktywnych”. Wydanie poświęcone jest 30-leciu programu Erasmus, który jest jednym z najważniejszych europejskich programów edukacyjnych. Od 1998 r. skorzystało z niego 240 tys. polskich studentów i pracowników naukowych. Gdyby wszyscy mogli się spotkać, zapełniliby trybuny czterech stadionów takich jak PGE Narodowy.
W tym numerze czytelnicy wybiorą się z nami do Orzysza, gdzie zawitał Erasmus+ Bus. To nowa inicjatywa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, związana z 30. rocznicą istnienia najbardziej popularnych programów mobilności edukacyjnej w Unii Europejskiej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”16263″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_border” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”http://www.frse.org.pl/wp-content/uploads/2017/04/Europa-Dla-Aktywnych-1-2017.pdf”][vc_btn title=”Pobierz numer Europy dla Aktywnych” style=”outline-custom” outline_custom_color=”#005464″ outline_custom_hover_background=”#005464″ outline_custom_hover_text=”#ffffff” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.frse.org.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2FEuropa-Dla-Aktywnych-1-2017.pdf||target:%20_blank|”][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Mimo że program jest znany i ceniony, to dla wielu pozostaje wciąż nieodkrytym sposobem na pozyskanie środków na edukację i rozwój. Stąd właśnie pomysł na projekt “Erasmus+ Bus”. Bus z gronem ekspertów Fundacji na zaproszenie społeczności lokalnych odwiedza miejsowości we wszystkich zakątkach Polski.
W tym numerze nie zabraknie również ciekawych rozmów i opisów interesujących projektów. Gościem numeru jest Teodor Sobczak, lider Fundacji Innowatorium propagującej alternatywne metody edukacyjne z wykorzystaniem narzędzia SmileUrbo. Dzięki niemu młodzież uczy się postaw i aktywności demokratycznych takich jak przedsiębiorczości w kontekście zrównoważonego rozwoju, budowy kapitału społecznego i pracy w grupie.
Przeczytacie również o projekcie GOPR, który jest innowacyjny na skalę europejską. Dwuletni program E-learning jest skutecznym narzędziem podnoszenia kwalifikacji ratowników GOPR. W jego ramach powstał podręcznik do szkolenia ratowników górskich oraz platforma e-learningowa.
Dodatkowo dowiecie się również, jak reforma oświaty wpłynie na projekty Erasmus+ realizowane w gimnazjach oraz poznacie 10 zasad dobrego projektu eTwinning. Pochwalimy się również tym, że Polska zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym badaniu satysfakcji programu Erasmus+. Łukasz Smogorowski zaprosi Was na rozmowę z Josephem Jamerem koordynatorem przedsięwzięcia Korpusu Solidarności.
To wszystko i dużo więcej w najnowszym numerze “Europy dla Aktywnych”! Zapraszamy do lektury![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]