Kształcenie językowe wobec wyzwań zmieniającej się szkoły – tak zatytułowana konferencja odbyła się w piątek, 25 maja, w siedzibie Uniwersytetu SWPS.
W spotkaniu zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Uniwersytet SWPS wzięło udział ponad 120 osób, które z uwagą słuchały uznanych autorytetów edukacji językowej w Polsce i merytorycznie dyskutowały. Najmocniej zaangażowała uczestników problematyka wielo- i różnojęzyczności, a także istota i sposób funkcjonowania obecnej podstawy programowej języków obcych.
W sesjach plenarnych wystąpiły: dr hab. Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic (UW), prof. dr hab. Maria Wysocka (UŚ), prof. dr hab. Jolanta Szpyra-Kozłowska (UMCS), dr hab. prof. nadzw. Halina Chodkiewicz (PSW w Białej Podlaskiej) oraz prof. dr hab. Hanna Komorowska (USWPS).
Podczas dwóch paneli dyskusyjnych głos zabrali prof. dr hab. Urszula Paprocka-Piotrowska, dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens, dr Krystyna Szymankiewicz, dr Marcin Smolik, dr Marta Kotarba i Dorota Kondrat.
– Wystąpienia i dyskusje na te tematy mogłyby trwać o wiele dłużej – tak stwierdzali słuchacze. Wymiana myśli i różnorodność poruszanych aspektów edukacji językowej były inspirujące tak dla prelegentów, jak i uczestników konferencji. FRSE i Uniwersytet SWPS planują kolejne takie spotkania.
Więcej informacji oraz prezentacje prelegentów na stronie: http://jows.pl/content/ksztalcenie-jezykowe-wobec-wyzwan-zmieniajacej-sie-szkoly-podsumowanie-konferencji.