164 uczelnie wnioskowały o dodatkowe środki na mobilność studentów
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w dniu 8 marca 2017 r. zakończyła nabór wniosków do drugiej edycji projektu „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Uczelnie, realizujące mobilności studentów w ramach programu Erasmus+, ubiegały się o dodatkowe środki przeznaczone na wyjazdy studentów niepełnosprawnych oraz studentów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, czyli otrzymujących stypendia socjalne na uczelniach, w których studiują. Dzięki funduszom PO WER studenci mają możliwość odbycia części studiów w uczelni za granicą lub zrealizowania praktyki w zagranicznej instytucji. Głównym celem studenckich mobilności jest wzrost kompetencji wymaganych w przyszłej pracy zawodowej oraz zwiększenie konkurencyjności studentów jako przyszłych pracowników na rynku pracy. Wyjazdy studentów otrzymujących stypendia z PO WER odbywają się na takich samych zasadach co mobilności z programu Erasmus+.
Pozyskanie dodatkowych środków z PO WER pozwoli uczelniom na zrealizowanie większej liczby mobilności w programie Erasmus+ i tym samym przyczyni się do zwiększenia skali mobilności na polskich uczelniach.
W tym roku z możliwości otrzymania dodatkowych środków skorzystały 164 uczelnie składając wnioski w wyznaczonym terminie. O wysokości przyznanego dofinansowania wnioskodawcy zostaną poinformowani na początku maja br. Więcej informacji o projekcie „Zagraniczna mobilność studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Edycja 2” znajduje się na stronie programu Erasmus+ https://2014-2020.erasmusplus.org.pl/szkolnictwo-wyzsze/akcja-1/ oraz na stronie projektu https://2014-2020.erasmusplus.org.pl/power/.