Mobilni eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ wyruszą w podróż po całej Polsce

Największy europejski projekt edukacyjny Erasmus obchodzi w tym roku swoje 30-lecie. W Polsce obecny jest od 18 lat. Od początku swojego istnienia wspiera wiele innowacyjnych projektów edukacyjnych, blisko 200 tysiącom studentów i doktorantów dał możliwość wymiany akademickiej. Śmiało możemy powiedzieć, że Erasmus+ zdał u nas swój „egzamin pełnoletności” na piątkę z plusem. Jak przystało na ambitnego abiturienta – rusza w nową, pełną wiedzy i wyzwań podróż. 

W 2017 roku Erasmus+ dotrze nawet do trzech tysięcy przedstawicieli instytucji i organizacji edukacyjnych z najróżniejszych zakątków Polski. Planowana trasa liczy już ponad dwadzieścia miejscowości. Mobilny, dyspozycyjny i całkowicie bezpłatny projekt szkoleniowy „Erasmus+ Bus” to nowa propozycja Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji mająca na celu popularyzację największego unijnego programu edukacyjnego. To również jeden z wielu projektów realizowanych w 2017 r. w ramach obchodów 30-lecia Programu Erasmus.

Bus wypełniony wiedzą

Mobilną załogę projektu będą stanowić eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+, którzy odwiedzą przedstawicieli wybranych instytucji we wsiach, miasteczkach i miastach na terenie całego kraju. Do realizacji własnych przedsięwzięć chemy zachęcać tych, którzy działają w dziedzinie edukacji. Dotarcie do wszystkich regionów Polski będzie możliwe dzięki specjalnie oznakowanemu, wypełnionemu wiedzą Erasmusowemu autobusowi. Nasza załoga ekspertów przybliży uczestnikom spotkań nie tylko program, ale przede wszystkim pokaże przykłady dobrych praktyk, stanowiące bogate źródło inspiracji oraz publikacje na temat upowszechniania rezultatów projektów. Projekt „Erasmus+ Bus” to krok w kierunku wyrównania szans edukacyjnych oraz promocja idei uczenia się przez całe życie w tych obszarach Polski, w których zainteresowanie realizacją projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej jak do tej pory było niewielkie.

Oferta dla każdego regionu

Podczas każdego spotkania eksperci Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji przedstawią przyszłym  beneficjentom ofertę programu Erasmus+ dostosowaną do potrzeb danego regionu. Do wspólnej przygody zapraszamy wszystkich, którzy już myślą o zrealizowaniu unijnego programu edukacyjnego, ale nie wiedzą skąd pozyskać środki, jak i osoby jeszcze niezdecydowane na taki projekt. We współpracy z samorządami, placówkami oświatowymi i centrami kultury nasi eksperci zorganizują konferencje promujące program i jego kluczowe priorytety. Pokażemy, że mobilność jest atrakcyjna, a wielokulturowość może rozwijać kompetencje pożądane  na rynku pracy.

Szacujemy, że łącznie podczas dwudziestu spotkań szkoleniowych, nawet trzy tysiące osób może zostać poinformowanych o tym, w jaki sposób wnioskować o dofinansowanie oraz jakie projekty realizować w ramach programu Erasmus+. Liczymy, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi z ekspertami znacząco wzrośnie zarówno liczba, jak i jakość wnioskowanych projektów.

Kto może wziąć udział?

Do udziału w spotkaniach zapraszamy i zachęcamy przedstawicieli samorządów, szkół, bibliotek, domów kultury, organizacji kształcenia zawodowego, kadry edukacji dorosłych, organizacji działających w sektorze młodzieży, niekomercyjnych instytucji i organizacji oraz organów publicznych funkcjonujących w obszarze sportu. Wszyscy uczestnicy spotkań znajdą na pokładzie Erasmusowego busa wszelkie potrzebne materiały edukacyjno-promocyjne m. in. ulotki, raporty czy poradniki.

W celu omówienia szczegółów oraz przygotowania wizyty eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+ skontaktują się z każdą osobą, która będzie chciała zaprosić ich do swojej miejscowości. Pierwszym krokiem w kierunku zorganizowania spotkania w ramach projektu „Erasmus+ Bus” jest wypełnienie formularza kontaktowego znajdującego się na stronie: www.erasmusplus.org.pl/bus.

Zobacz inne Aktualności

Erasmus+

Ankieta dotycząca oceny modelu finansowania w programie [...]

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Ecorys, międzynarodową firmę badawczą, w imieniu Dyrekc[...]
Edukacja Szkolna

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie w konkursie 2021 w A[...]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie na platformie ZOOM wszystkich zainteresowanych programem Erasmus+, którzy zamierzają [...]
Edukacja Szkolna

Dni otwarte Edukacja Szkolna – Akcja 1 – online

W dniach 29 kwietnia oraz 5 maja 2021 zapraszamy na Dni Otwarte dla osób chcących złożyć wnioski w tegorocznej edycji ko[...]